darcek pre cestovatelov

Najlepší darček pre cestovateľov

Ultimátny sprievodca darčekmi pre rok 2022

Potrebujete vybrať darček pre vášnivého cestovateľa? Hľadáte inšpiráciu a zaujímavé nápady, alebo vôbec netušíte, čo by osobu s dobrodružnými sklonmi mohlo potešiť? Potom ste tu správne. Pomôžeme vám vybrať ten najvychytanejší darček pre cestovateľov. Či už ide o kamaráta, čo jazdí s batohom krížom krážom po svete, dcéru, čo s kufríkom obletela snáď všetky európske metropoly alebo kolegu, čo je viac na dovolenke ako v kancelárii. Určite si svoj rozpočet a poďme spoločne vybrať ten najlepšie padnúci darček.

Zvoľte svoj rozpočet:

Do 10 € Do 25 € Do 50 € Nad 50 €

Darček pre cestovateľov do 10 EUR

Cestovateľov potešíte s aj menším rozpočtom. Nezáleží na tom, či máte momentálne hlboko do vrecka, alebo si obdarovaný nepraje veľké dary. Dôležitý je dôvtip a zaujímavý nápad.

Pre kemparov, stopárov, batôžkárov, minimalistov

Lyžica Light My fire Spork

darcek pre cestovatelov fork

Geniálne spojenie lyžice, vidličky a nože. Toto príborové trio príde vhod každému, kto sa snaží šetriť miesto v batohu akýmkoľvek spôsobom. Ocení ho najmä nízkonákladový cestovateľ, ktorý sa stravuje spravidla veľmi náhodne – šikovnú lyžičku-vidličku sa hodí mať vždy po ruke. Skvele sa bude hodiť aj do kempového vybavenia alebo batohu hocijakého dobrodruha. Nielen všestrannosť, ale aj možnosť opätovného využitia, robí z lyžice Spork úplne geniálny darček pre cestovateľov za pár korún. Môžete sa tak na cestách vyhnúť využívaniu jednorazových plastových príborov.

Lyžice Spork sú z odolného, ľahko umývateľného materiálu, dostupné v mnohých farebných variáciách. Jedná sa o BPA-free výrobky – môžu byť teda bez problémov používané aj na konzumáciu horúcich pokrmov.

Zistiť aktuálnu cenu

Pre dovolenkárov, digitálne nomády a všetkých čo často cestujú lietadlom

Originálna menovka na batožinu

Medzi stratenou a znovunájdenou batožinou vás môže deliť práve menovka. Veľmi jednoduchá vec za pár korún, pritom nie všetci ju používajú. Väčšinou sme totiž leniví nejakú menovku vôbec riešiť. Pritom originálna menovka na kufor je skvelý a praktický darček pre cestovateľov. Predovšetkým ak cestuje vami obdarovaná osoba často lietadlom.

Menovky Addatag sú malé, jednoduché a veselé – k dostaniu v mnohých farebných variáciách.

Do obchodu

Pre kempingov, rodiny s deťmi, dovolenkárov a milovníkov hier

Cestovná spoločenská hra

Ako ideálne skrátiť dlhé chvíle pri cestovaní? Či už je to cesta vlakom, trávenie času na ubytovanie kvôli nepriaznivému počasiu alebo len príjemné oživenie večerov s rodinou či kamarátmi – doskové hry sa tešia čoraz väčšej obľube. Existuje plno hier špeciálne upravených do kompaktnejšej veľkosti, aby nezaberali príliš miesta v batohu a boli tak perfektným spoločníkom na cesty.

V cestovnej verzii nájdete ako stálu klasiku – napríklad Človeče nehnevaj sa alebo šach, tak aj plno novodobých originálnych dosiek.

Pozrieť hry

Pre lyžiarov, vodákov, batôžkárov, kohokoľvek komu býva zima

Vreckový ohrievač ruk

Zima nás môže stretnúť na svahu, ako aj na cestách. Keď nie je po ruke horúci grog, rýchle zahriatie z vrecka príde vhod. Obdarovaná osoba ani nemusí byť veľký dobrodruh alebo horal, ale možno len obyčajný zimomrivec.

Roztomilé vreckové ohrievače Toro sú k dostaniu vo viacerých farbách a potešia nielen milovníkov tučniakov. Sú určené na mnohonásobné použitie (vyvarením je možné ich funkciu obnoviť) a vydržia hriať až niekoľko desiatok minút.

Zistiť aktuálnu cenu

Pre kempárov, batôžkárov, stopárov a iných dobrodruhov

Rýchloschnúci uterák

Ak necestujete práve po hoteloch či apartmánoch so všetkou výbavou, uterák sa na cestách hodí vždy – lepšie povedané, je to nutnosť! Každý však vie, aké sú bežné uteráky veľké a neskladné. Každý tiež vie, ako pomaly schnú a nie vždy ich na cestách čas čakať, až uterák uschne. Všetky tieto problémy riešia s prehľadom rýchloschnúce uteráky, ktoré sú super skladné (možno zbaliť do malej ruličky a vložiť do obalu), ľahké a hlavne, uschnú behom chvíľky.

Ak váš obdarovávaný cestovateľ ešte taký kúsok nevlastní, môžeme vám zaručiť, že túto vychytávku ocenia a naplno využije. Uteráky Pinguin Micro sú antibakteriálne, vyrobené z ultrajemného vlákna.

Zistiť aktuálnu cenu

Na stopovanie, dovolenkovanie a na road tripy

Adaptér do auta

Každý stopár ocenia možnosť nabíjania mobilu za jazdy. Zároveň potom každý jedinec, ktorý často cestuje autom. Môže to byť rodinka jazdiaca autom na dovolenku do Chorvátska alebo partia kamošov podnikajúca road trip po Európe. Ten kto bude vlastniť kľúč na nabíjanie telefónov, bude určite obľúbeným členom posádky!

Zistiť aktuálnu cenu

Pre batôžkárov, stopárov, digitálne nomády

Skladacia cestovná kefka

Ďalšou drobnou úsporou miesta v batohu môže byť skladná kefka. Pravdou síce je, že ani bežná kefka nám príliš priestoru v batožine nezaberie, avšak zložená cestovná kefka sa zmestí aj do malej toaletné taštičky, štetinky sa schovajú a nedôjde tak k ich vonkajšiemu znečisteniu (čo býva u bežných kefiek problém).

Kefky GUM Travel majú jemné štetinky a dokonca gumovú plôšku na čistenie jazyka. K dostaniu v 4 farebných variantoch.

Zistiť aktuálnu cenu

Pre cestovateľov, ktorí sa chcú šetriť našu planétu od jednorazových plastov

Skladací hrnček

Perfektne sa hodí do výbavy kempárov! Príde vhod na cestu komukoľvek, kto nerád plytvá jednorazovými plastmi a pre kávu si radšej dôjde so svojim vlastným hrnčekom. V batožine veľa miesta nezaberie, k dispozícii je vo viacerých farbách a je vhodný na konzumovanie horúcich nápojov. Chcete kávu, čaj či grog?

Zistiť aktuálnu cenu

Pre digitálne nomády, stopárov, batôžkarov

Munkees USB kľúčenka

USB port sa hodí mať vždy pri sebe! Nie vždy však so sebou ťaháte kábel a keď zabudnete nabíjačku, Munkees kľúčenka môže pomôcť. Kľúče pri sebe totiž nosíme väčšinu času! Perfektné bude pre jedincov, čo často nahrávajú fotky z mobilu do počítača. Kľúčenka v sebe kombinuje USB, Micro USB a Lightning port. Roztomilá kľúčenka je dostupná v piatich veselých farbách.

Zistiť aktuánu cenu

Pre ženy (ale samozrejme aj mužov), čo často cestujú lietadlom

Flakoniek na parfem

Nevýhodou letu iba s príručnou batožinou je nemožnosť vziať si so sebou do lietadla kvapaliny s väčším objemom ako 100 ml. To nám väčšinou znemožní, vziať si náš obľúbený parfém so sebou na cestu. Ibaže si pár kvapiek odlejete do menšej fľaštičky – ale prelievanie parfému nie je vždy bezstratové a obzvlášť pri drahších parfumoch to zamrzí. Flakón na parfum Travalo tento problém vyrieši raz a navždy! Vďaka jeho unikátnemu systému plnenia nepríde nazmar ani kvapka.

Flakoniek príde vhod nielen do lietadla, ale úplne kedykoľvek. Môžete ho nosiť neustále v kabelke a neťahať sa všade s originálnou fľašou.

Zistiť aktuálnu cenu

Darček pre cestovateľov do 20 EUR

Do dvacky už zaručene nájdete adekvátny darček! Na trhu je široká škála vecí, čo cestovatelia ocenia. My sme pre vás vybrali 9 tých najzaujímavejších.

Pre každého, kto chce cestovať

Kniha Travel Biblie

travel bible travel jobs darek pro cestovatele

Travel Biblie je perfektný darček pre cestovateľa začiatočníka aj pokročilého dobrodruha. Je plná cestovateľských tipov, trikov a užitočných rád. Navyše kohokoľvek presvedčí, že na cestovanie nepotrebuje veľa peňazí a že ich už dokonca pravdepodobne má.

Hovoríte si: „Kupovať cestovateľovi ťažkú ​​knihu? To je predsa hlúposť, nie?“ Nezúfajte! Travel Biblie v skutočnosti tak ťažká nie je. Navyše je k dispozícii aj v elektronickej podobe, takže kto je práve na cestách, môžete ho potešiť elektronickým darčekom na diaľku, ktorý nezaberie miesto v batohu.

A ak predsa len myslíte, že váš obdarovávaný je príliš skúsený cestovateľ na to, aby ho zaujímali rady iných a viete, že cestovanie je pre neho životnou vášňou, ktorú by rád spojil s povolaním – pozrite na knihu Travel Jobs od tvorcov Travel Biblia.

Pozn.: Kniha je napísaná v češtine.

Zistiť aktuálnu cenu

Pro kempaře, chataře, lyžaře

Placatka (+ set poldecakov)

Alkohol neodmysliteľne patrí ku kempovaniu či lyžovaniu. Mať vždy po ruke horúci grog? Potešiť susedov v kempe domácou pálenkou? Prelomiť ľady pri zoznamovaní na cestách? Placatka v tomto prípade skvele poslúži! V kempe alebo na chate sa k nej bude hodiť set panákov, na hory postačí ploskačka samotná.

Zistiť aktuálnu cenu

Pre dobrodruhov, cestovateľov navštevujúcich destinácie s nižšou mierou bezpečnosti

Bezpečnostná skrytá ľadvinka

Ak je váš obdarovávaný cestovateľ dobrodruh a hrdina, ktorý sa nebojí ani do nebezpečných či náročnejších destinácií, bezpečnostnú skrytú ľadvinku určite ocenia. Aj v prípade, že so sebou na cesty neťaháme drahé predmety, sú veci, o ktoré jednoducho prísť nechceme – predovšetkým pás. Ak ho nosíme v batohu a dôjde k odcudzeniu, čaká nás v najlepšom prípade slušné byrokratické koliesko. Všeobecne nechceme prísť ani o mobil, peňaženku alebo kľúče od prenajatého apartmánu. Všetky tieto veci môžete jednoducho schovať do obličky pod oblečenie.

V prípade prepadnutia môžete odovzdať svoj batoh a tie najväčšie cennosti nemusia byť vôbec povšimnuté. Ľadvinka sa môže hodiť aj v prípade, že stanujete mimo kemp alebo spíte pod širákom, kedy jednoducho môže dôjsť k odcudzeniu batohu bez vášho vedomia.

Zistiť aktuálnu cenu

Pre kempárov, milovníkov vína na cestách

Skladací pohár na víno

Nie je krása vychutnať si pohár dobrého vína na vrcholku hory, pod stanom alebo pri pikniku v prírode? Jasne, víno sa dá popíjať aj z fľaše, ale ak si chcete so svojim parťákom priťuknúť kdekoľvek na cestách, skladací pohár je perfektný darček.

Pohárik od GSI Outdoors je nerezový, elegantný a skoro nič neváži. Jasný darček pre kamošku, ktorá odchádza cestovať do vínnych krajov.

Zistiť aktuálnu cenu

Pre všetkých, čo často cestujú lietadlom

Cestovná sada kozmetických liekoviek

Príjemným praktickým darčekom môžu byť aj obyčajné priehľadné fľaštičky. Pre tých, čo často cestujú lietadlom, ide o neustále nedostatkový tovar a dosť často musí dokupovať nový. Fľaštičky možno síce používať opakovane a po každom vymytí ich zase naplniť inou potrebnou tekutinou (ktorá vo vyššom, než 100ml množstvo nesmie na palubu), z času na čas sa ale stane, že sa nám fľaštička stratí, roztlačí alebo inak poškodí, a tak býva zvykom si po nejakom čase dokúpiť nové.

Zistiť aktuálnu cenu

Pre všetkých cestovateľov

Darčekový poukaz

poukaz 500

Neviete si rady? Jednoduché riešenie – darujte poukaz. Skvelým adeptom na vhodný poukaz je potom český obchod Pod 7 kíl, kde si každý cestovateľ skrátka nájde svoje a ktorý spoľahlivo doručuje i na Slovensko. Minimálna hodnota poukazu je 500 Kč (20 EUR), avšak na výber sú aj vyššie čiastky a to konkrétne 777, 1000 a 1500 Kč. Výhodou je, že tu skrátka nemôžete šliapnuť vedľa!

Do obchodu

Darček pre cestovateľov do 50 EUR

Ak máte pripravený rozpočet na 1000 Sk, v našom výbere nájdete 3 veľmi originálne tipy.

Pre turistov a cestovateľov, čo majú mapu kam zavesiť

Stieracia mapa

Darček pre cestovateľov v podobe stieracej mapy nie je príliš vhodný pre nomády, ktorí svoj „domov“ majú tam, kde sa im práve zapáči. Ale pokiaľ má cestovateľ svoje miestečko, ktoré si dlhodobo môže zvelebovať úlovky z častých ciest, potom je mapa skvelým darčekom. Pred kúpou mapy sa zamyslite, akým druhom cestovateľa je váš obdarovaný. Cestuje rád po Česku, ale do zahraničia ho to neťahá? Siahnite po mape Slovenskej republiky. Rád vezme auto na road trip po Európe, ale za oceán ho to neláka? Mapa Európy je správnym riešením! Najčastejšie však asi siahnete po mape celeho sveta. To, že niekto zatiaľ nevytiahol päty z Európy, neznamená, že to tak nebude v budúcnosti.

Stieracia mapa je perfektným darčekom pre rodiny s deťmi, ktoré cestujú do rôznych kútov sveta (Európy, Česka) – rodičia tak môžu hravo deti poučiť o tom kde sa nachádzajú miesta, ktoré spoločne navštívili. Postupné stieranie mapy však zaručene bude baviť cestovateľov v každom veku.

Zistiť aktuálnu cenu

Pre všetkých cestovateľov (predovšetkým tie dobrodružné)

Krabička poslednej záchrany

KPZ = Krabička Poslednej Záchrany. Každú vec, ktorú ste na cestách kedy potrebovali a práve vám chýbala v batožine, nájdete v krabičke poslednej záchrany. Môžete zaobstarať krabičku základnú, ktorá obsahuje všetko od skalpelovej čepele, cez šitíčko až po prezervatív (celkom 25 užitočných položiek podobného charakteru) alebo môžete zvoliť krabičku šitú na mieru ženám, kde je k nájdeniu napr. pomáda na pery, pepřový sprej alebo set pre intímne hygienu (celkom 26 užitočných vychytávok).

Dá sa povedať, že krabička poslednej záchrany sa po ruke hodí vždy. A na cestách dvojnásobne. Predovšetkým na takých, kde sa môžete ocitnúť ďalej od civilizácie, obchodov a nemocnice. Krabičky KPZ sú neustále menené a vylaďované a taktiež si každý cestovateľ môže doplniť svoju krabičku o inej potrebnosti – ako napríklad platničku liekov proti alergii alebo čokoľvek, bez čoho by sa na cestách nezaobišiel.

Zistiť aktuálnu cenu

Pre stopárov, batôžkárov, kemperov a všetkých, ktorí milujú hudbu a cestovanie

Mini reproduktor

Kto bez hudby nedá ani ranu, určite ocenia malý cestovný repráčik. Niekomu môže stačiť mobil a slúchadlá, ale kto chce hudbu zdieľať s okolím a mať tak možnosť oživiť akúkoľvek improvizovanú párty alebo piknik s partiou novo získaných priateľov, potrebuje výbavu o level vyššiu.

Prenosné reproduktory na bluetooth sú v dnešnej dobe veľmi obľúbené, a preto aj ich ponuka je vskutku široká. Môžete staviť na veľké, nadupané a trochu drahšie repráky, ktoré nahradia hociktorý profi set. Na cestách a častých presunoch sa však môže predniesť každý gram. Preto mnoho cestovateľov dáva do pomeru ku kvalite aj nízku hmotnosť produktu.

Nás najviac oslovili cestovné JBL repráčky. Značka JBL je na trhu prenosných reproduktorov jedna z najlepších, a preto sme radi, že vo svojej škále produktov, ponúka aj ľahučký JBL GO, ktorý má perfektný pomer cena/výkon/hmotnosť. K tomu všetkému je aj vodotesný, preto môže byť skvelým spoločníkom aj pri bazéne, na pláži alebo pri splavovaní rieky.

Zjistiť aktuálnu cenu

Darček pre cestovateľov nad 50 EUR

Netvrdíme, že čím vyššia cena, tým lepší darček! Aj tak sme pre vás vybrali aj produkty, ktoré sú drahšie ako 50 eur. Ak chcete do svojho blízkeho investovať, vybrali by sme jeden z nasledujúcich darov.

Pre cestovateľov, ktorí sa radi zdokonaľujú

Jazykový online kurz

Jazyky na cestovanie neodmysliteľne patria. Väčšina cestovateľov už ovláda angličtinu či iný cudzí jazyk minimálne na konverzačnej úrovni. Čím viac však človek cestuje, tým viac poznáva, ako dokáže znalosť tamojšieho jazyka uľahčiť pobyt. Zdokonaľovanie sa v anglickom jazyku nikdy neuškodí! Pre osvojenie nového cudzieho jazyka je zase veľkou motiváciou, ak plánujete zdržiavať sa v nejakej cudzej krajine dlhšiu dobu – napr. ak hodláte cestovať naprieč latinskou Amerikou alebo sa chystáte na stáž do Nemecka. Častou motiváciou na učenie nového jazyka býva tiež nájdenie svojho partnera v cudzej krajine!

Online kurzy jazykov od OnlineJazyky.cz sú kombináciou perfektného sprievodcu jazyka a skvelého interaktívneho učiteľa. Napr. pokiaľ viete, že sa váš kamarát chce učiť taliansky, ale nemá čas alebo peniaze na dochádzanie do jazykovej školy – online kurz je výborným riešením. Platforma OnlineJazyky.cz má veľmi pozitívne ohlasy medzi užívateľmi. Ponúka plno kurzov klasickej výučby angličtiny, španielčiny, taliančiny, nemčiny, francúzštiny a ruštiny, okrem toho aj špeciálne kurzy napr. pre maturantov, zdravotníkov či právnikov. Každý z týchto kurzov sa dá zakúpiť ako darček. V prípade, že sa netrafíte do vkusu alebo správneho levelu, môže si obdarovaný svoj kurz vymeniť za iný.

Pozn.: Kurzy sú zatiaľ bohužiaľ iba v češtine, ale stále sú najlepšie na celom slovenskom a českom trhu. Takže pokiaľ vám slovenský jazyk nerobí problém, dostanete to najlepšie, čo je dostupné.

Do obchodu

Pro kempaře, chataře, lyžaře

Filtrovanie na vodu

S pitnou vodou to v iných krajinách nie je tak jednoduché, ako v Česku. Len v málo krajinách na svete majú to šťastie, že im tečie pitná voda z kohútika v každej domácnosti. Či už sa vydáte do rezortu, kde až tak úplne nedôverujete vode, ktorá je vám podávaná alebo sa vydávate za dobrodružstvom, kde možno budete závislí len od zdrojov miestnych riek či kaluží, vodný filter vám pomôže v oboch situáciách.

Filtre Sawyer môžu byť použité ako slamka a piť tak môžete rovno z prírodných zdrojov. Žiadny dlhý proces, žiadne čakanie. Môžete ho naskrutkovať aj na hadičku hydrovaku. Životnosť tohto filtra je skutočne vysoká, predpokladá sa, že jednej osobe môže vystačiť na celý život. Zároveň je ľahký a skladný, rozhodne sa jedná o dobrú investíciu.

Zistiť aktuálnu cenu

Pre knihomoly na cestách

Kindle/čtečka kníh

Vášnivé knihomoľstvo a neustále cestovanie sa donedávna v podstate vylučovali. So sebou do lietadla si môžete vziať jednu, maximálne dve knižky, ktoré potom môžete ponechať v destinácii a prípadne si kúpiť ďalšie. Praktizovať to tak môžete stále do kolieska, svoju vlastnú knižnicu si z prečítaných úlovkov ale neposkladáte. Ak čítate radi knihy v slovenčine, v zahraničí ich ťažko zoženiete. Ak ste suverénny v angličtine, ste na tom o niečo lepšie, ale v niektorých štátoch budú aj anglické knižky na nenájdenie, v lepšom prípade len pár titulov. A to nehovoríme o tom, keď idete na 14 dní odpočívať na pláž a 10 knižiek za ten čas prečítate mrknutím oka.

V dnešnej dobe už našťastie nemusíte robiť kompromis. Stačí si zaobstarať čítačku elektronických kníh! Môžete si nakúpiť koľko knižiek chcete a všetky s vami môžu do lietadla – dokonca na palubu, a batožina nebude o nič ťažšia. Hlavnou výhodou čítačky oproti tabletu (ktorý môže byť využitý na podobné účely), je dotykový displej na báze tekutého atramentu. Vďaka tomu je pre oko veľmi podobný papieru a nenamáha zrak, ako displeje mobilov a notebookov. Užívateľ si v nej navyše môže podtrhávať úryvky v texte alebo robiť poznámky.

Zistiť aktuálnu cenu

Pre tých, čo potrebujú skladné náhradné topánky

Ponožkotopánky

Poznáte ponožkotopánky? Produkt, kombinujúci výhody topánok a ponožiek dohromady! Pre cestovateľov, ktorí cestujú často iba s malým batôžkom, je to perfektné riešenie, ako mať náhradné topánky neustále so sebou. Zmotať sa dajú do malej ruličky, sú pohodlné a môžete ich nosiť aj do vody! Podrážka je robená z materiálov, ktoré spoľahlivo ochránia vaše chodidlo pred nástrahami ulice, a pritom si môžete užiť výhody bosej chôdze.

Ponožkotopánky ocenia nielen cestovatelia! Ich vlastnosti prídu vhod napríklad korčuliarom, ktorí si bežne musia v batohu ťahať obuv na prezutie, alebo vyznávačom bosej chôdze, ktorí si nemôžu vždy dovoliť odhaliť bosé chodidlo (napr. z dôvodu rozpálených chodníkov v lete). Skvele sa hodí aj napríklad ako topánky do fitka. Výhodou ponožkotopánok Skinners je ich antibakteriálna úprava, ktorá chráni vaše nohy pred zápachom. Ponožky sú v ponuke v mnohých farebných variantoch.

Zistiť aktuálnu cenu

Pre cestovateľov, ktorým stieracia mapa nestačí

Mapa sveta z Lega

Táto novinka z roku 2021 je úplná bomba pre každého cestovateľa, ktorý zároveň zbožňuje LEGO. Stieracia mapa ihneď letí do koša a nahradí ju práve táto kreatívna stavebnica, na ktorej sa rovnako tak, ako na mape stieracia, môžete zaznačiť miesta, ktoré si navštívili a tiež miesta, ktoré navštíviť plánujete.

Táto LEGO umelecká stavebnica, je dokonca jednou z najväčších stavebníc z LEGA doteraz. Najviac dielkovou stavebnicou (v roku 2022) ju robí celých 11695 kociek. Ale nezúfajte, táto stavebnica nie je taká drahá, ako ostatné LEGO stavebnice s podobným počtom dielikov, preto si ju môžete dovoliť aj ako štedrý darček pre kamaráta. Stieracia mapa je však stále asi 4x lacnejšia, preto zvážte, či kamarát LEGO verziu naozaj ocenia.

TIP: Zaujímajú vás veľké LEGO stavebnice? Prezrite sa rebríček tých najväčších na svete v článku Najväčšej LEGO stavebnice.

Zistiť aktuálnu cenu

Pro rychlý pohyb po letišti

Kufor a kolobežka 2 v 1

Zdĺhavý pohyb po veľkom letisku môže byť niekedy otrava. Ako na ňu vyzrieť? Chytré hlavy z firmy Micro Mobility to vyriešili. Jednoducho si z vášho kufra jedným pohybom urobte kolobežku a presvište okolo tiahnucich sa davov. Navyše nemusíte ťahať ťarchu svojej batožiny v ruke, ale oná batožina ťahá vás. No nie je to paráda? Tento kufrík určite ocenia hraví cestovatelia, čo sa často pohybujú na letisku.

Zistiť aktuálnu cenu

Ako vybrať darček pre cestovateľov?

Darček pre digitálneho nomáda, minimalistu alebo batôžkára

Uvedomte si, že väčšina cestovateľov sú v podstate minimalisti, či už to o sebe pyšne hlásajú alebo len nemôžu vlastniť veľa vecí kvôli svojmu životnému štýlu. Sú to predovšetkým cestovatelia, ktorí nežijú dlho na jednom mieste. Nemajú stanovený žiadny stály pobyt, nie sú usadení a objavujú rôzne kúty sveta, aký je rok dlhý. Sú to spravidla tzv. digitálni nomádi, ktorí pracujú online as notebookom cestujú po svete. Ďalej to môžu byť batôžkári (backpakeri), ktorí bohémsky cestujú napríklad aj stopom.

digitalni nomad

Sú to skrátka ľudia zvyknutí zbaliť celý svoj život do jedného batohu. Naučili sa nepotrebovať zbytočné veci, nehromadiť predmety len kvôli nostalgii alebo pocitu, že by sa TO možno niekedy mohlo hodiť. Snažte sa preto pri výbere darčeka voliť naozaj praktickú vec – prísť na niečo, čo by danej osobe naozaj uľahčilo život. Sťažuje sa vaša kamoška stopárka, že má na cestách stále vybitý mobil a nemôže sa vám ozvať? Nabíjačka do auta alebo power banka je tá správna voľba! Ak to situácia dovolí a vy netrváte na prekvapení, môžete sa jednoducho obdarovávané/ho opýtať, čo sa mu aktuálne hodí do batôžka.

Darček pre instagramových cestovateľov a dovolenkárov

instagram cestovatel

Hľadáte darček pre niekoho, ktorého fotky z ciest neustále žiaria na vašom instagramovom feede? Nie nutne však musí ísť o hviezdu sociálnych sietí. Do skupiny dovolenkárov zahŕňame všetkých jedincov, čo frekventovane cestujú do rôznych turistických destinácií. Tu spravidla nemusíte nutne dbať na praktickosť. Cestovateľsky založená rodina si určite rada vystaví stieraciu mapu sveta do obyváka (narozdiel od svetobežníka, ktorý by si ju ani nemal kam vylepiť).