CabinZero Classic – RECENZE

Príručná batožina k dispozícii v akejkoľvek farbe

CabinZero Classic

Britský výrobca batohov CabinZero sa špecializuje výhradne na batožinu, ktorá vám na cestách rozhodne prekážať nebudú. Naopak. Batohy CabinZero sú vyrábané priamo na mieru spontánnym cestovateľom, digitálnym nomádam a skrátka všetkým tým, čo neradi priplácajú za odbavené kufre. Rad CabinZero Classic predstavuje perfektné riešenie vašej palubnej batožiny (ak chcete príručnú alebo kabínovú batožinu). Batohy sú šité na mieru limitom všetkých leteckých spoločností a zároveň pojme všetky vaše dôležitosti (aj nedôležitosti). Ak chcete držať krok s minimalistickými trendmi a zároveň chcete mať svoju batožinu vždy po ruke na palube lietadla, CabinZero Classic je presne to, čo hľadáte. Poďme sa na cestovateľskú klasiku pozrieť zblízka.

Kapitoly článku

Parametre CabinZero Classic

ZnačkaCabinZero
Farebné variáciemnoho + špeciálne edícia
Veľkosť1: 39 x 29,5 x 20 cm
2: 44 x 30 x 19 cm
3: 55 x 40 x 20 cm
Objem1: 28L
2: 36L
3: 44L
Váha1: 600 g
2: 700 g
3: 760 g
MateriálWaterproof Polyester
Počet komôr1
Bočné vrecká 1
Vrecko na drobné predmety 2 + sieťka
Bedrový pás
Hrudný pás
Polstrovanie chrbta iba základné
Spodné plnenie
Možnosť hydrovaku
Pláštěnka
Otvor na sluchátka
Voděodolný
Kabínová batožina
technológieYKK zipy, Global Luggage Tracker
Vychytávky2 madlá

Recenzia

Prvý dojem

CabinZero Classic na prvý pohľad nepôsobí dojmom cestovného batohu Jeho najmenšie 28L prevedenie by sme neváhali využívať ako bežný mestský batoh. Je štýlový a minimalistický a preto sa ponúka ako ideálna príručná batožina do lietadla, ktorú môžete ďalej hrdo nosiť aj v cieľovej destinácii.

Design

V znaku farieb a minimalizmu

Ak požadujete od svojej palubnej batožiny, aby bolo aj reprezentatívnym módnym doplnkom, CabinZero nemá konkurenciu. A vďaka skutočne širokej škále rôznych farebných variácií si ten svoj vyberie naozaj každý. Od konzervatívnych tmavých odtieňov, cez pekné sýte farby až po vzory a rôzne limitované edície (všimnite si napr. cestovateľské Flag séria). Medzi obľúbené farebné prevedenie redakcie určite patrí Royal Blue odtieň (ktorý sme testovali).

Veľkosť, konštrukcia a materiál

Batoh má všetko, čo potrebujete a ani gram navyše

CabinZero Classic je k dostaniu v 3 rôznych veľkostiach s objemom 28L, 36L a 44L. Keďže veľkosť batožiny dnes nie je jediným limitom leteckých spoločností na uznanie príručnej batožiny, musíme dbať pri balení aj na hmotnosť celkového obsahu. V ten moment oceníte skoro zanedbateľnú hmotnosť (600, 700, 760 g), ktorú ostatná príručná batožina môže len ticho závidieť. Odľahčenie je dosiahnuté absenciou akéhokoľvek materiálu extra. Batoh má všetko čo potrebujete a ani gram navyše. Z toho dôvodu u CabinZero Classic – odľahčených batohov, nenájdeme žiadnu konštrukciu, len ľahké vystuženie chrbta a dna – tu išla váha na úkor ergonómie. Na dlhšie trekingové cesty a turistické pochody je preto batoh absolútne nevhodný. Vo svojej podstate však na turistov a horalov ani necieli. Naopak ako kabínovej batožine musíme priznať ďalšie plus, a teda fakt, že CabinZero Classic spĺňa rozmery pre príručnú batožinu aj v prípade, ak je narvaný na prasknutie.

Vonkajšia látka aj plno ďalších prvkov je z pevného vodeodolného materiálu. Nami testovaný model bol rok a pol intenzívne využívaný ako kabínová batožina a niekoľkokrát ako batožina na odbavenie a to s využitím jej plnej kapacity obsahu. Väčšinu času naložený notebookom a inou drobnou elektronikou a množstvom ďalších drobností až na prasknutie. Látka stále drží ako nová, bez akéhokoľvek náznaku prasknutia alebo odrenia. Kvalitou materiálu teda tento dizajnový spoločník na cesty rozhodne neurazí a špeciálne YKK zipsy (jedny z najlepších na trhu) jeho životnosť ešte predlžujú (čo sa budeme rozprávať, u nekvalitných batohov sa prvýkrát rozbije zips, nie látka – to našťastie u CabinZero Classic nehrozí).

A čo vodeodolnosť? V prvom rade je nutné ujasniť terminológiu. Nejedná sa o batoh vodotesný, iba vodeodolný – teda obsah batohu pred vodou do istej miery ochráni a nemusíte mať strach, ak s batohom zmoknete alebo si zbalenú batožinu trochu polejete vodou. Ak však budete batoh testovať a zámerne polievať väčším množstvom tekutiny po nejakú dobu, vaše veci suché nezostanú. Slabinou vodeodolnosti sú predovšetkým zipsy, ktoré pod tlakom prúdu vody prepustia pomerne rýchlo.

Interiér a vrecká

Jedné veľké vrecko – výhoda alebo nevýhoda?

Veľký jednokomorový vnútorný priestor pojme veľa a zároveň sa nemusíte báť zabaliť aj väčšie kúsky, ako laptop alebo fotografickú výbavu. V CabinZero Classic bohužiaľ nenájdete dedikované vrecko na notebook. Ako alternatívu môžete použiť vnútorné vrecko s gumou, ktoré je dostatočne veľké, ale bez akéhokoľvek polstrovania a my ho v praxi na notebook nikdy nevyužili. Radšej sme bezpečnú pozíciu počítača zaistili vlastnou organizáciou obsahu a spoliehali sa na samostatný ochranný obal na notebook.

K prehľadnejšej organizácii vám vypomôže okrem spomínaného veľkého vnútorného vrecka na gumu, ešte jedno na zips a malá sieťka, do ktorej môžete dať nevyhnutnosti, čo chcete mať hneď po otvorení batožiny k dispozícii. Z prednej strany CabinZero Classic sa potom nachádza veľké „bočné“ vrecko, vhodné napr. na zložku s cestovnými dokumentmi, ktoré tak môžete mať vždy po ruke.

Vďaka tvaru, celistvému ​​vnútornému priestoru a otváraniu po celom obvode, nadobúda CabinZero oproti bežným batohom príjemné výhody – baliť sa do neho môžete ako do kufra. Odopnete celé „veko“, poskladáte si svoje veci do úhľadných komínkov, zapnete a nasadíte na chrbát ako bežný batoh. Hoci nemôžeme naivne očakávať, že oblečenie zostane v úhľadných komínoch po celú dobu cesty, aspoň značne pomôžu obsah kufra upevniť 4 bočné sťahovacie popruhy. Tie potom prídu vhod práve v situáciách, keď celý batoh nenaplníte. Zafixujú vaše veci na mieste a ešte k tomu stiahnu rozmery príručnej batožiny na minimum.

V jednom veľkom celistvom priestore vidíme výhodu a zároveň nevýhodu. Jednotlivcov, vyžadujúcich prehľadne zorganizovaný systém balenia, kde každá vec má svoje miesto, vrecko či priehradku, musíme sklamať, pretože takú mieru organizácia CabinZero Classic skrátka neumožní.

Ergonómia a využitie v praxi

Chcete kufor alebo batoh?

Na prvý pohľad nie príliš zreteľnou, ale v praxi veľmi príjemnou vychytávkou, sú dve rôzne rukoväte. Jedna hore, ako pri klasickom batohu, druhá z bočnej strany, ktorá vám umožňuje batožinu naozaj nosiť ako kufor. Ide o maličkosť, ktorá pri častom pobehovaní po letisku a manipulácii s batožinou príde vhod.

Ako sme už načrtli v sekcii “Veľkosť, konštrukcia a materiál” – nejde o absolútnu špičku v kategórii ergonómie. Či už spomínané minimálne polstrovanie chrbta, tak absencia bedrových a hrudných popruhov, nerobí z radu Classic ergonomickú špičku. Ak ste schopní priplatiť pár korún navyše, môžete siahnuť po modeli Military od rovnakého výrobcu (CabinZero Military), ktorý lepšie vystužené a bedrové aj hrudné popruhy má.
Pri modeli CabinZero Classic sa musíme uspokojiť s polstrovanými ramennými popruhmi, ktoré však u batohov s vyššími objemami považujeme za samozrejmosť.

Technológia a vychytávky

Globálny systém strát a nálezov pre vaše CabinZero

Ak ste sa už stali obeťou straty či odcudzenia batožiny na letisku alebo ste ju stratili vlastným dočinením (aj to sa stáva), určite budete nadšení z jedinečného bezpečnostného opatrenia – integrovaného systému Global Luggage Tracker (globálny trekovací systém batožiny) od spoločnosti Okoban. O čo sa jedná? Ide o bezpečnostný prvok s unikátnym kódom, ktorý si po kúpe batohu registrujete na adrese okoban.com. Batožina je potom dohľadateľná aj v prípade, že je letiskom dávno stratená. Funguje na princípe nálezov a strát av prípade úspešného nálezu vás systém informuje ihneď pomocou SMS.

Systém strát a nálezov sa samozrejme nevyrovná malému GPS lokátoru, ktorý si v prípade obáv pri preprave cenností môžete zaobstarať. Pokiaľ však nad stratou batožiny dopredu neuvažujete ako väčšina pasažierov, Okoban vám môže pomôcť, ako už mohým ostatným.

Pri preprave cenností tiež oceníte možnosť uzamknutia zipsov – kaštieľ bohužiaľ nie je súčasťou. Ak chcete svoju batožinu na cesty zamykať, musíte si zámok dokúpiť. TIP: Bohato stačí jednoduchý číselný kaštieľ, napr. Combi Lock od LifeVenture, ktorý stojí pár korún a funguje skvele.

Čerešničkou nakoniec je 10 ročná záruka, ktorú jednoduchým lajkom na Facebooku (FB: CabinZero) môžete predĺžiť na celých 25 rokov. A to, ruku na srdce, vydrží celý „cestovateľský život“ jedného človeka.

Pre koho je CabinZero Classic určený?

Cieľovou skupinou sú prevažne mladí ľudia, ktorí často cestujú nízkonákladovými aerolinkami. Ďalšou silnou kategóriou sú online pracujúci jedinci, ktorí svoju lokačnú nezávislosť plne využívajú na cestovanie. CabinZero Classic je dobrou voľbou aj v prípade, že lietadlom cestujete raz, dvakrát do roka, ale nechcete si batožinu spĺňajúcu palubný limit neustále požičiavať od kamarátov. Zhrnuté podčiarknuté, dobrá voľba pre kohokoľvek, kto hľadá kvalitné, nie príliš drahé, príručnú batožinu na cesty aj do lietadla.

Cena vs kvalita

Z predchádzajúceho textu je viac než jasné, že sa jedná o kvalitný kúsok. Pokiaľ prihliadneme k nízkej obstarávacej cene, vychádza z toho CabinZero Classic ako perfektný kandidát na víťaza v kategórii vyvážený pomer cena/kvalita

Alternatívy

Za zváženie stoja určite aj ostatné batohy od výrobcu, ako spomínaný rad Military, ktorý napriek značne vyššej cene disponuje viacerými výhodami, ako napríklad bedrové a hrudné pásy.

Zhrnutie

Čo sa nám páčilo?

presne spĺňa rozmery palubnej batožiny

veľmi nízka hmotnosť

široká ponuka farieb

pohodlne sa nosia v ruke (ako kufor) aj na chrbte (ako batoh)

integrovaný bezpečnostný systém pri strate batožiny

záruka 10 – 25 rokov

Co se nám nelíbilo?

nedostatočné polstrovanie chrbta

absencia bedrových a hrudných pásov

celistvá hlavná komora nevhodná pre prehľadnú organizáciu

Design
Rozloženie interiéru
Ergonómia
Odolnosť
Cena
Celkové hodnocení
4.3

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *