kozene batohy

Kožené batohy

5 najlepších značiek kožených batohov na trhu

Batohy sú dnes naozaj v kurze: milujú ich nielen školáci a výletníci, ale vídame ich už aj v mestách. Elegantné mestské batohy sú väčšinou pohodlnejšie, než kabelky, a dovolia svojej nositeľke či nositeľovi praktickejšie usporiadať veci. Mestské batohy môžu byť vyrobené z rôznych materiálov. Kožené batohy sú zárukou. že váš nový kúsok naozaj vydrží.

Možno hľadáte batôžtek, ktorý bude praktický, moderný aj štýlový a zároveň sa bude hodiť do mestského prostredia. V tom prípade je kožený batoh ako stvorený pre vás. Skvele ho totiž zladíte s moderným oblečením a nemusíte sa báť, že s ním budete vyzerať ako turista.

5 NAJLEPŠÍCH KOŽENÝCH BATOHOV

Vybrali sme pre vás 5 najzaujímavejších kožených batohov – resp. značiek a výrobcov. V našom výbere nájdete luxusnejšie značky, ale aj klasické batôžky, ktoré môžete nosiť pokojne každý deň.

České kožené batôžky

1. Batohy Bagind

Ak sa obzeráte po koženom batohu, určite by vám nemala uniknúť značka Bagind. Ide totiž o českú značku s indickými koreňmi. Majiteľ tejto značky totiž našiel lásku ku koženým batohom práve v Indii.

Všetky produkty značky Bagind sú zárukou kvality a zároveň ponúkajú plno módnych kúskov. My osobne sme si vybrali hneď niekoľko kandidátov. Naše oko zaujali predovšetkým modely Hezkey, Maley a Headley. Každý z nás má síce iný vkus, ale veríme, že práve medzi koženými batohmi Bagind si vyberie každý.

Zistiť aktuálnu cenu

Mestský obľúbenec pre dámy

2. Batohy ItalY

Hľadáte luxusný dámsky batôžtek z kvalitnej hovädzej kože? Potom určite nezabudnite preskúmať ponuku značky ItalY. ItalY sa špecializuje predovšetkým na kabelky. Vo svojej ponuke má však práve vďaka tomu aj množstvo elegantných batôžkov z kože, vhodných aj na formálnu udalosť či do práce. U ItalY nájdete aj viacero modelov, ktoré sú akýmsi hybridom medzi kabelkou a batohom – dizajnom pôsobí ako kabelka, ale môžete ho nosiť aj na chrbte cez obe ramená. Každý kúsok nájdete vo viacerých tradičných aj veľmi originálnych farbách.

Zjisti aktuální cenu

Jednoduchosť a minimalizmus

3.Batôžky Hexagona

Ak hľadáte skôr minimalistický dizajn, ostré krivky a univerzálne farby, ktoré sa budú hodiť na všetko, odporúčame batôžky od značky Hexagona. Jedná sa skôr o mnešie batôžky, čo tkerých pohodlne uložíte mobil, peňaženku a pár ďalších dorbností (papier A4 sa do väčšiny z nich nevlezie). Preto je to batoh vhodný skôr do mesta, nie pochôdzky alebo napríklad aj na rande.

Zjisti aktuální cenu

Obľúbené formálne kúsky

4. Batohy Golla

Batohy fínskej značky Golla sú perfektné ako na pracovné stretnutie, tak napríklad do školy. Majú špeciálne vrecko na notebook (13 palcov), ale aj množstvo ďalších praktických vreciek vo vnútri či na boku. Batohy sú vyrobené z luxusnej hovädzej kože nappa, to zaručuje mäkkosť a odolnosť materiálu, ktorý je príjemný na omak. Batohy Galla sú vhodné ako pre mužov, tak aj pre ženy.

Zjisti aktuální cenu

Batohy z prírodnej aj umelej kože

5. Batohy Beagles

Batohy Beagles ocenia ako milovníci prírodnej kože, tak kože umelé. V ponuke značky síce prevažujú kúsky práve z kože umelej, aj tak odporúčame skúknuť ich kožené kúsky – je možné, že si vyberiete práve tam. Všetky ich batohy sú elegantnejšieho rázu, také, ktoré môžete nosiť aj do práce ak šatám. Jedná sa o dámske batohy, ale niektoré kúsky na nás pôsobia skôr unisexovo.

Zjisti aktuální cenu

Ako nosiť kožené batohy?

Elegantný mestský batoh zladíte takmer s každým outfitom a nebudete pritom pôsobiť nepatrične. Hodí sa ale predsa len viac k teniskám, než k elegantným lodičkám a večerným šatám.

kozene batohy

Kožený batoh patrí medzi tie skutočne univerzálne. Koža je nadčasový materiál a taký batoh môžete nosiť ku všetkému, čo vás napadne. Výhodou klasického koženého plecniaka je, že len tak nevyjde z módy.

Kožené batohy môžu bez obáv nosiť muži aj ženy. Ženy siahnu po odvážnejších farbách, zatiaľ čo muži zvolia napríklad čiernu, šedú alebo trendy hnedú.

Koža alebo koženka: Čo je lepšie pre vás?

Koža je najkvalitnejší a najtrvanlivejší materiál, z ktorého môže byť batoh vyrobený. Nemusíte sa pritom báť, že by vyžadovala zvláštnu starostlivosť. Stačí celkom málo: čas od času kožený batoh očistite navlhčenou handričkou. Ak chcete, môžete použiť aj špeciálne prípravky. Kožený batoh nesušte položený na kúrenie a nevystavujte ho priamemu slnku – to koži škodí.

Prečo dať prednosť koži?

  • Investice je sice oproti kožence vyšší, ale vrátí se vám v podobě dlouhé životnosti.
  • Pro životní prostředí je kůže lepší volbou, protože zbytečně nevytváříte spoustu odpadu neustálou obměnou batohů ze syntetiky, které nevydrží ani sezónu.
  • Kůže je “voňavá” a tomu se žádná syntetika nevyrovná.
  • Na trhu najdete spoustu batohů z kůže hospodářských zvířat (například hovězí kůže). V tomto případě je kůže jinak odpadním materiálem, takže nepodporujete zabíjení zvířat pouze za účelem vyrobení batohu.
kozene batohy

Koženka je lacnejšou alternatívou pravej kože. S tým súvisí aj jej menšia odolnosť. Je tak možné, že po polroku bude vaša koženková kabelka už viditeľne odretá, kým tá z pravej kože bude stále ako nová. Veľkou výhodou koženky je jej nižšia cena; ostatné faktory ale hrajú v prospech kože.

Ako si správne vybrať kožený batoh?

Kožený batôžtek vyberajte podľa kvality materiálu, vášho vkusu aj podľa veľkosti batohu. Príliš veľké batohy môžu pôsobiť školácky alebo turisticky. Pokiaľ nenosíte dennodenne notebook, siahnite radšej po menšom batôžku. Ak občas prenášate laptop, batoh by mal byť vystužený a popruhy zosilnené tak, aby vás pri nosení nič netlačilo a neťahalo.

Pokiaľ chcete nosiť kožený batoh do práce, stavte na decentnú klasiku. Príliš farieb alebo vzorov by mohlo pôsobiť nepatrične. Do kancelárie sa hodia aj kríženci batohu a kabelky, ktoré môžete po meste nosiť ako batoh av kancelárii z nich jednoducho vyrobíte kabelku.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *