kozmeticka tasticka

Kozmetická taštička

10 tipov na perfektnú kozmetickú taštičku

Najvychytanejšia kozmetická taštička na rok 2024

Dôležitou „batožinou“ väčšiny žien je kozmetická taštička. Jej výber nie je potrebné podceňovať. Hoci sa môže zdať, že stačí vojsť do drogérie a siahnuť po prvej taštičke na kozmetiku, čo nám padne do oka. Správnym výberom veľkosti, tvaru a rozloženia si môžeme mnohé uľahčiť. Obzvlášť pokiaľ cestujeme alebo pokiaľ váš domov nie je jediným miestom, kde potrebujete svoje skrášľovacie prostriedky – napr. práca, fitko, apod.

Nie jedna kozmetická taštička

Pri výbere je potrebné sa zamyslieť, ako taštičku chcete využívať. Ak má byť iba organizérom na zhromažďovanie vašej kozmetiky doma alebo spoločníkom, ktorý s vami v kabelke putuje do práce či ďalej večer na párty, k priateľovi apod. Dobrým riešením je jedna väčšia kozmetická taštička a jedna menšia. Vo veľkej môžete schraňovať široký výber všetkých vašich očných tieňov, lakov na nechty, riasenky… no skrátka všetko! Takú tašku potom so sebou neťaháte všade kam sa pohnete, je ideálna napr. pre účely cestovania alebo pre prípady keď idete s kamarátkou na večierok a pripravujete sa u nej doma – zrátka kedykoľvek budete potrebovať kompletnú výbavu mimo domova. Na druhú stranu, aj doma majú tieto veľké taštičky či kozmetické kufríky využitie – čisto na skladovacie a organizačné účely.

Jedna menšia kozmetická taštička sa potom môže hodiť k vášmu dennému použitiu. Vložíte do nej púder, riasenku a tvárenku (alebo čokoľvek, čo je váš denný základ a mohli by ste počas dňa potrebovať), hodíte do kabelky a máte ju kedykoľvek k dispozícii. Veľkosť a tvar tejto menšej taštičky je treba voliť podľa množstva a konkrétnych kozmetických výrobkov, bez ktorých sa cez deň nezaobídete.

Najvychytanejšie kozmetické taštičky

#1 Minimalistická a praktická

Kozmetická taštička Notino

Najväčší slovenský e-shop s kozmetikou sa môže pýšiť aj vlastnými brandovými výrobkami. Medzi ne patria práve tašky na kozmetiku Notino. K dispozícii je niekoľko rôznych prevedení – rôznych tvarov, farieb a veľkostí. Všetky by sa však dali zhrnúť tromi nasledujúcimi slovami: minimalistiske, praktické a štýlové.

Notino Glamour Collection Make-up Bag vám ponúka 2 priehradky (jednu väčšiu a druhú menšiu) a praktický organizér na štetce. So svojimi rozmermi 22 × 14 × 7 cm príliš miesta v kabelke nezaberie, ale asi zároveň sa do nej zmestí pomerne dosť kozmetiky.

Rovnako tak aj malá kozmetická taška Notino Basic. Vizuálne sa líšia predovšetkým svojím hranatým tvarom, prakticky potom nedeleným priestorom, ktorý sposta žien uprednostní.

Zistiť aktuálnu cenu

#2 Overená kvalita

Herschel Supply

Kto by nepoznal značku Herschel v spojení s batohmi! Pod krídlami tejto značky však môžete zaobstarať aj iné tašky a obaly. Napríklad práve kozmetickú taštičku! K dispozícii je kvalitná toaletná taška s 5-litrovým hlavným priestorom pre vašu drogériu. Navyše máte k dispozícii ešte malé predné vrecko, ktoré rozhodne príde vhod na drobné predmety ako sú sponky do vlasov či pinzeta.

Tak ako u batohov rovnakej značky, sú čas od času k dostaniu rôzne limitované edície s potlačami. Počíhajte si na tú svoju, a buďte navždy originálni.

Zistiť aktuálnu cenu

#3 Veselé potlače pre hravé duše

Kozmetická taštička BrushArt

Zbožňujete veselé farby, hravé potlače a jednorožce? Potom sme našli kozmetickú taštičku pre vás! Značka ArtBrush síce tento veselý rad prezentuje ako kozmetické taštičky pre deti, my si ale myslíme, že je škoda cieľovú skupinu takto obmedzovať. Vieme totiž, že aj medzi nami dospelými ženami sa nájdu milovníčky veselých motívov a dievčenských nápisov.

Veselá rada ArtBrush ponúka taštičky vo viacerých tvaroch a veľkostiach. Od najmenších, ktoré dobre poslúžia aj napríklad ako peračník na písacie potreby, až po XL veľkosť s uchom. Všetky sú z odolného umývateľného materiálu. ArtBrush je kvalita za rozumnú cenu.

Zistiť aktuálnu cenu

#4 Vodeodolnosť na prvom mieste

Toaletná taštička Rains

Ak hľadáme modernú a vodeodolnú taštičku, ktorá pojme všetko dôležité, rozhodne nášmu zraku nasmie ujsť výrobky dánskej značky Rains. Rains sa priamo zameriava na vodeodolnú módu. Kombinuje dokonalú praktickosť a moderný štýl. Vaša taštička na kozmetiku by mala vode odolávať, predovšetkým pokiaľ ju máte neustále v kúpeľni alebo s ňou často cestujete.

Rains Wash Bag si zamilujú ako milovníčky (a milovníci) výrazných farieb, tak vyznávači klasickej čiernej. Taštička disponuje praktickým pútkom na bočnej strane a 3-litrovým objemom. V rovnakej kolekcii však nájdete tašky viacerých tvarov a rozmerov a pokiaľ potrebujete naozaj veľa priestoru, môžete siahnuť po veľké 7-litrové paráde. Pre základné kozmetické pomôcky je však malé 3-litrové puzdro plne dostačujúce.

Vonkajší materiál taštičky je odolný a veľmi ľahko udržiavateľný.

Zistiť aktuálnu cenu

#5 Taštička z vodoodpudivého materiálu

Toaletná taška Titan Barbara

Toaletná taštička z kolekcie batožiny navrhnutej známou nemeckou moderátorkou Barbarou Schöneberger. Nielen, že je taštička vskutku štýlová a elegantná, zároveň je veľmi praktická. Radi by sme uprednostnili jej vodu odpudzujúci materiál, ktorý obzvlášť na cestách príde vhod. Taška so svojimi 27 cm na dĺžku patrí skôr k väčším kozmetickým batožinám. Do 2 priestranných vreciek uložíte väčšinu svojich ksometických prípravkov.

Ak by ste mali záujem svoju taštičku štýlovo ladiť aj s inou batožinou, určite si prezrite celú kolekciu Titan Barbara. V ponuke sú kufre, kabelky alebo sympatické elegantné batôžky.

Zistiť aktuálnu cenu

#6 Veľká a malá v sade

Sada SUITSUIT

Ak sa nemôžete rozhodnúť, či potrebujete veľkú alebo skôr menšiu taštičku, môžete si kúpiť obe – rovno v sade a perfektne zladené. SuitSuit ponúka set obsahujúci väčšiu kozmetickú tašku spolu s menším organizérom na make-up.

Väčšia kozmetická taška disponuje hlavnou veľkou komorou, dvoma otvorenými vnútornými vreckami a jedným vnútorným vreckom na zips. Podobnú organizáciu nabehnete aj u menšej taštičky, namiesto vnútorného vrecka na zips tu však nájdete elastické pásiky na zaistenie vašich štetčekov a riaseniek a pod. Obe tašky spoločne potom slúžia ako perfektný parťák na cesty, vďaka ktorému budete mať vo vašom kufra jasný poriadok a poriadok.

Zistiť aktuálnu cenu

#7 Vysoko odolná toaletná taška

Horizn Studios Wash Bag

Táto kozmetická taštička od nemeckej firmy Horizn Studios je vyrobená z vysoko odolného balistického nylonu. Pokiaľ sa teda rozhodnete pre kúpu, vydrží vám slúžiť mnoho rokov a zvládne s vami aj náročné podmienky (napr. pri cestovaní). Je dostatočne priestranná, aby sa do nej zmestili všetky vaše nutnosti – pojme 2,5 l. Uzatváranie funguje na zips, na ktorého konci je šikovne nainštalovaný magnet, ktorý zaistí, že vaša taštička bude vždy správne zatvorená. Nehrozí teda, že sa vám rozsypú pinetky do kufra nedokonale uzavretou dierkou.

Zistiť aktuálnu cenu

#9 Veľká kozmetická taška

Reisenthel ToiletBag XL

Ak si vyžaduje vaša skrášľovacia výbava naozaj veľký priestor, Reisenthel ToiletBag vo veľkosti XL má obrovský potenciál vás zaujať. Mimo kozmetiku do nej môžete zbaliť aj menší fén alebo žehličku na vlasy, šampón, hrebienok aj dezodorant. Skrátka úplne všetko, čo aj tá najnáročnejšia dáma potrebuje. Hoci by sa mohlo zdať, že veľký priestor, aký toaletná taška ponúka, bude ťažšie na organizáciu – s prepracovaným kapsičkovým systémom vo vnútri, je to hračka. Navyše je súčasťou tašky a zrkadlo a háčik na zavesenie.

Užívatelia sú s toaletnou taškou Reisenthel veľmi spokojní a vychvaľujú si predovšetkým viac ako dostačujúci objem a pevnosť materiálu. Pokiaľ však XL taška nie je to, čo hľadáte, Reisenthel ponúka kozmetické taštičky viacerých tvarov a veľkostí.

Zistiť aktuálnu cenu

#10 Malinkatá taštička na treky

Outdoorová kosmetická taštička Osprey

Ak hľadáte taštičku na pár základných kozmetických/hygienických položiek na vaše treky, výlety či stanovanie v prírode, nemôže byť nič dokonalejšie, než produkt firmy Osprey. Osprey sú skrátka majstri na trhu outdooru.

Taštička je na prvý pohľad malá, ponúka však možnosť rozloženia a následného zavesenia. Dá sa teda použiť aj ako veľmi praktický úschovný priestor do stanu. Vnútri nájdete odnímateľné zrkadlo a vrecko, zvonku zase reflexné prvky.

Zistiť aktuálnu cenu

Ako vybrať kozmetickú taštičku?

Veľkosť

Ako sme už spomenuli v úvode, väčšinou sa hodí mať k dispozícii tašky viacerých veľkostí, na rôzne účely. Pri výbere konkrétnej jednej taštičky sa zamyslite, akú kozmetiku v nej budete prenášať. Či to bude veľa fľaštičiek (laky na nechty, parfum, a pod.), oceníte tašku s pevným dnom, pokiaľ to budú hlavne riasenky, rúže a púder, bohato postačí taštička puzdrovitého tvaru. Zamyslite sa, akú najväčšiu položku budete pravdepodobne v taštičke prenášať. Ak je to nejaký štetec, zamerajte sa na jeho veľkosť a kupujte tak, aby sa váš najväčší štetec vliezol bez problémov.

Ak si balíte kozmetiku na cestu, rady by ste sa zmestili do malej kozmetickej taštičky, ale objem kozmetiky, ktorý potrebujete, nevyzerá, že by sa vliezol, zvážte obstaranie cestovnej ksometiky. Existujú cestovné verzie všetkých možných liekoviek a prípravkov a zároveň aj štetcov alebo dokonca žehličiek na vlasy.

kosmeticka tasticka velikost

Materiál

Najbežnejšie sa stretneme s textilnými či polyesterovými taštičkami. Ak bude taštička väčšinu času v kúpeľni – teda vo vlhkom prostredí, určite stojí za to, investovať do vodeodolného produktu. Rovnako ak cestujete a nechcete, aby sa vám kozmetika prípadne vyliala do celého batohu. Pokiaľ budete kozmetiku veľa prenášať, zaslúži si taštička odolný materiál, aby po pár cestách v kabelke nevyzerala ako po rokoch používania. Ak usúdite, že potrebujete svoje skrášľovadlá v naozaj odolnom puzdre, odporúčame si prezrieť aj kozmetické kufríky.

Výber materiálu ovplyvní aj údržbu. Niektoré materiály sa skrátka čistia jednoduchšie ako druhé. Uvedomte si, ako vyzerá vnútorný priestor, po niekoľkých mesiacoch užívania jednej taštičky. Sem tam sa vám otvorí ceruzka na oči a nechá po sebe pár náhodných čiar na podšívke, niekedy sa vám rozsype púder a niekedy to tam aj bez akéhokoľvek incidentu po čase vyzerá ako po výbuchu. Na jednoduchú údržbu sú vhodné vinylové vnútorné materiály.

kosmeticka tasticka material

Organizácia

Sú taštičky, ktoré pripomínajú skôr organizér – veľa kapsičiek a priehradok rôznych veľkostí – prídu tak vhod práve tým z vás, ktorých máte rady veci pekne prehľadne usporiadané. Opakom sú taštičky disponujúce veľkým celistvým priestorom. Sú vhodné ako pre milovníčky chaosu, tak na všeobecné účely – žiadne malé kapsičky nedefinujú veľkosti a jednoducho nahádžete všetky produty do taštičky bez ohľadu na ich (nevšednú) veľkosť a tvar.

V rámci jedného celistvého priestoru si môžete priestor organizovať pomocou menších vakov a priehradiek, ktoré môžete kúpiť zvlášť.

kosmeticky organizator

Na záver

Ak ste si nevybrali žiadnu taštičku z nášho výberu, nezúfajte. Na internete aj v kamenných obchodoch je k nájdeniu široká škála rôznych toaletných tašiek a kufríkov. Prezrieť si môžete stránky našich overených obchodov alebo si urobiť prechádzku obchodným centrom a preskúmať aktuálnu ponuku obchodov s oblečením a doplnkami.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *