nakupna takska na kolieskach

Nákupná taška na kolieskach

5 osvedčených tipov na nákupné tašky na kolieskach

Najlepšie nákupné tašky na kolieskach

Nemáte auto a chodíte často nakupovať do obchodov väčšie množstvo potravín alebo nápojov? Bolí vás ruky aj chrbát z večného ťahania nákupných tašiek? Vadí vám neustále nakupovanie do plastových tašiek, ktoré nič nevydržia? Zaobstarajte si nákupnú tašku na kolieskach a budete mať po starostiach.

Nákupné tašky, ktoré je možné pohodlne ťahať za sebou, už dávno nie sú doménou seniorov. Mnoho ďalších, aj mladých ľudí, pochopilo, že prednejšie je naše zdravie a boľavý chrbát k nemu rozhodne neprispieva. Preto sa začali vyrábať nákupné tašky na kolieskach, ktoré ocenia nielen seniori, ale aj mladí ľudia. Poďme si ukázať päť najlepších z nich.

5 najlepších nákupných tašiek na kolieskach

Pripravili sme si pre vás výber piatich najlepších, najkrajších, najpraktickejších, a hlavne najobľúbenejších nákupných tašiek na kolieskach. Vďaka nim môžete vyraziť na nákup alebo do knižnice ktokoľvek a nemusí pritom ťahať ťažký nákup v ruke, cez rameno alebo na chrbte. Zdravie a pohodlie je totiž nadovšetko.

#1 Moderná, praktická a extra odolná

Rosler Jet LN

Táto moderná a športovo vyzerajúca nákupná taška na kolieskach má extra ľahkú váhu, ale vydrží prekvapivo veľa. Konštrukcia je vyrobená z hliníka a ďalších ľahkých materiálov. Taška má objem 40 litrov a uvezie až 40 kg. Vďaka dvom masívnym kolesám zvládne v pohode aj náročnejší terén. Ergonomické madlo dobre drží v ruke a nekĺže. Prevážanie nákupu aj iných vecí v tejto taške bude pohodlné a nenadriete sa. Nákup pritom bezpečne uzavrite pomocou sťahovacej šnúry a klopy. Pokiaľ zmoknete, nič sa nedeje. Nákupná taška je vyrobená z nepremokavého materiálu, ktorý sa navyše dobre čistí. Vnútri nechýba ani malá priehradka, kam môžete schovať napríklad mobil alebo peňaženku. Pokiaľ premýšľate, kam ju doma schováte, napovieme vám. Celá konštrukcia sa dá sklopiť a tašku tak ľahko uložíte aj v malom byte. Cena tejto nákupnej tašky na kolieskach je navyše veľmi priaznivá.

Zistiť aktuálnu cenu

#2 Nákupná taška na prevážanie mrazených potravín

Rosler Termo Fresh

Nakupujete často mrazené potraviny, ako mäso, zeleninu alebo zmrzliny? Tiež zakaždým riešite, ako ich dopraviť domov, aby sa neroztiekli alebo nepovolili? S nákupnou taškou na kolieskach Rosler Termo Fresh budete mať po starostiach. Okrem toho, že má ultra ľahkú ale zároveň pevnú hliníkovú konštrukciu, a kolieska, ktoré zvládnu aj náročný terén, obsahuje odnímateľnú 8 l veľkú termo priehradku, ktorá vám mrazené potraviny udrží v správnej teplote z obchodu až domov. S touto nákupnou taškou sa vám bude dobre manipulovať vďaka ergonomickému madlu aj spomínaným kolesám. Vydrží skutočne veľa. Pri svojej veľkosti 46 litrov uvezie až 40 kg. Pokiaľ si budete potrebovať oddýchnuť a tašku postavíte, nezrúti sa. Jej stabilitu aj pri plnom náklade udrží predná opora – stojan.

Zistiť aktuálnu cenu

#3 Elegancia na kolieskach

Reisenthel Trolley

Pokiaľ hľadáte nákupnú tašku na kolieskach, ktorá nebude vyzerať ako klasická taška pre seniorov, je Trolley od značky Reisenthel jasná voľba. Za najelegantnejší variant považujeme čisto čiernu, k dispozícii sú však aj rôzne vzorované varianty. Zmestí sa do nej naozaj veľa, pretože jej objem je 43 litrov. Cestovanie s ňou vám uľahčí dve pevné a odolné kolieska a teleskopická tyč pohodlná do ruky. Do zadného vrecka na zips ľahko uschováte aj mobilný telefón alebo peňaženku. Táto nákupná taška na kolieskach je určená na každodenné použitie a vďaka svojmu dizajnu a prevedeniu sa jedná o naozaj unikátny výrobok, ktorý určite nestretnete na každom rohu. Pokiaľ však budete chcieť vyraziť do dažďa, vezmite so sebou radšej pláštenku alebo nepremokavý kryt.

Zistiť aktuálnu cenu

#4 Praktická taška na každodenné použitie

Gimi Flexi

Pokiaľ chcete rýdzo praktickú nákupnú tašku na kolieskach, ktorá vám pomôže bezpečne, rýchlo a pohodlne prepraviť až 30 kg nákupu, potom sa ponúka Gimi Flexi o veľkosti 45 litrov. Má veľký objem a zmestí sa do nej veľa vecí. Nechýbajú jej ani dve menšie vnútorné priehradky na drobnosti. Vďaka tomu nemusíte loviť sáčky s korením, práškom do pečiva alebo lízanky pre deti až na dne tašky. Do priehradok tiež môžete uložiť mobil, peňaženku alebo kľúče, ktoré by ste inak hľadali po vreckách. Táto nákupná taška má pevnú oceľovú konštrukciu, praktické pevné kolesá a rukoväť, ktorá sa dá zložiť aj keď je taška naplnená. Nechýba ani závesný systém na nákupný vozík. Cena je navyše veľmi príjemná, takže si tašku môže dovoliť takmer každý.

Zistiť aktuálnu cenu

#5 Elegancia a praktickosť v jedinom výrobku

Reisenthel Carrycruiser

Ak sa vám nechce ťahať nákup v ruke, ale zároveň si nechcete kupovať klasickú nákupnú tašku na kolieskach, stavte na jedinečný nákupný vozík značky Reisenthel. Nie je dôvod si ničiť chrbát, keď existuje jednoduchý, a pritom veľmi praktický pomocník. Táto nákupná taška sa dá nosiť na popruhu cez rameno, je možné ju pripnúť na nákupný vozík, ľahko ju uskladníte v kufri auta a samozrejme sa dá pohodlne ťahať za rukoväť a kolieska za vami, aj počas nákupu. Nemusíte tak v dobe koronaviru siahať na nákupné vozíky po mnohých iných ľuďoch. Do tejto nákupnej tašky sa zmestí až 40 litrov potravín a vecí. Nosnosť je však iba 15 kg, čo je vzhľadom na objem ale aj cenu tašky trochu málo. Cena tejto nákupnej tašky je pomerne vysoká, ale vzhľadom na celkovú praktickosť a využiteľnosť sa oplatí. Túto nákupnú tašku na kolieskach môžete mať v rôznych designoch. Nás najviac zaujal veselý vzor s bodkami.

Zistiť aktuálnu cenu

Ako vybrať nákupnú tašku na kolieskach

Či už chcete nákupnú tašku na kolieskach k pravidelným nákupom v supermarkete, alebo občasným návštevám knižnice, vyberať starostlivo sa oplatí. Nejde totiž len o dizajn a to, či sa taška páči, ale predovšetkým o materiál, funkcie, váhu alebo jej objem. Preto vám poradíme, na čo sa pri výbere takejto tašky zamerať, aby ste s ňou boli spokojní a dobre a dlho vám slúžili.

Veľkosť, váha a nosnosť

Než si tašku na kolieskach začnete vyberať, ujasnite si, akú veľkosť naozaj potrebujete. Najčastejšie sa kupujú tašky s objemom 40 litrov. Môžete ale nájsť aj väčšie, alebo naopak menšie nákupné tašky. Voľte podľa toho, koľko vecí skutočne nakupujete a na čo tašku vlastne využijete.

Tiež váha nákupné tašky hrá svoju rolu. Pokiaľ zvolíte pevnú oceľovú konštrukciu, taška síce veľa vydrží, ale môže byť ťažká sama o sebe. Obľúbeným materiálom je preto hliník doplnený o ďalšie odľahčené prvky, ktoré vám ťahanie nákupnej tašky naplnené nákupom značne uľahčia.

Okrem veľkosti si dobre zistite aj nosnosť. Niektoré nákupné tašky síce majú objem aj 40 litrov, ale ich nosnosť je len 20 až 25 kg. A to môže byť málo. Nosnosť, materiál a kvalita prevedenia sa často odráža aj v cene tašky, pokiaľ ju ale budete využívať niekoľkokrát týždenne a pravidelne, radšej si za kvalitu priplaťte.

nakupni tasky na koleckach

Materiál

Pri výbere pozerajte aj na materiál, z ktorého je nákupná taška vyrobená. Nielen konštrukcia (pevná a ľahká – viď. vyššie) je dôležitá. Pokiaľ zvolíte tašku z materiálu, ktorý prepúšťa vodu, nemusia v nej byť vaše veci alebo nákup v bezpečí. Nejde len o to, že potom s taškou nesmiete zmoknúť. Rizikom by mohlo byť aj vyjsť s ňou do blata a mláku. Navyše nepremokavý materiál sa dobre udržuje čistý. Nie je nutné tašku zakaždým prať, ale stačí ju utrieť vlhkou handričkou.

Kolieska a rukoväť

Ak hodláte voziť naozaj ťažké nákupy, dbajte na to, aby kolieska boli skutočne pevné a dlho vydržali. Ideálne je, pokiaľ budú prispôsobené aj do náročnejšieho terénu. Nie každý má možnosť jazdiť iba po vybetónovaných chodníkoch. A pri plne naloženej taške môžu prepravu skomplikovať aj dlažobné kocky alebo tzv. mačacie hlavy.

Čo sa týka rukoväte – madla nákupnej tašky, je ideálne, keď je ergonomická a dobre sadne do ruky. Chcite, aby nekĺzala a pokiaľ možno, aby išla sklopiť alebo zasunúť vo chvíli, keď ju nebudete potrebovať. Najideálnejšie sú teleskopické madlá, ktoré si nastavíte podľa svojej veľkosti a potrieb.

nakupni taska na koleckach

Design

Dizajn nákupnej tašky na kolieskach už sme trochu prebrali na začiatku článku. Zatiaľ čo predtým boli tieto tašky vyrábané prevažne pre seniorov a osoby so zdravotnými problémami, teraz nájdete na trhu módne kúsky vhodné aj pre mladých ľudí alebo dokonca pre študentov. Stačí si len predstaviť, ako sa tiahnete z/do knižnice s taškou cez rameno naloženú knihami. Nebola by predsa len pohodlnejšia nákupná taška na kolieskach?

Na trhu teda nájdete tašky klasického štýlu, ktoré jasne napovedajú, k čomu sú vytvorené. Nájdete ale aj dizajnové kúsky, veselé farby a vzory, alebo dokonca nákupné vozíky s teleskopickou rukoväťou, ktoré klasické tašky na kolieskach nepripomínajú vôbec ničím. Preto zahoďte predsudky a myslite na svoje zdravie. Kúpte si praktickú nákupnú tašku na kolieskach a vyberte takú, ktorá vám pristane.

nakupni tasky na koleckach

Prečo si (ne)obstarať tašku na kolieskach:

ťažký nákup už nemusíte nosiť v ruke ani na chrbte

šetríte chrbát, svaly aj kĺby

ľahko prepravíte aj väčšie množstvo nákupu, ktorý by ste inak ťahali domov napríklad aj na trikrát

niektoré tašky sú prispôsobené aj na prevážanie mrazených potravín

ideálny pre mladých aj pre seniorov

do/z knižnice nemusíte knihy ťahať v kabelke/batohu

niektoré nákupné tašky nahradia aj nákupný vozík v supermarkete

doma ju ľahko uskladníte aj v malom byte

mať vlastnú tašku znamená neplytvať plasty!

nie všetky tašky unesú väčšiu váhu (napr. pri nakupovaní nápojov)

Ako vidíte, nákupné tašky na kolieskach sú dnes veľmi obľúbené a výrobcovia sa snažia, aby sa zavďačili nielen starším osobám a ľuďom so zdravotnými problémami, ale aj mladým. Vziať si na nákup tašku na kolieskach dnes nie je hanba, ale pomaly sa z toho stáva módny hit.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *